Promień: Wyłączony
Promień:
km Set radius for geolocation
Szukaj

Savoir vivre Wigilii Firmowej

Wigilia firmowa jest często postrzegana jako idealna okazja do zrujnowania swojej reputacji poprzez wypicie jednego drinka za dużo i huczne wkroczenie na parkiet w rytmie ‘All I want for Christmas is you”.
Takie sytuacje długo odchodzą w zapomnienie, jednak sporym faux pass może być również nieodpowiedni strój.
Ubranie się, jak na co dzień do pracy, nie będzie odpowiednie, a koledzy mogą przypiać Ci łatkę uzależnionego od swojej pracy lub co gorsza – Grincha…
Ubranie zbyt eleganckiej sukni również spowoduje, że znajdziesz się na językach współpracowników.
Co więc najlepiej na siebie włożyć? Zacznij od informacji, czy podyktowany jest jakis dress code. Nie zawsze taka informacja zawarta jest w zaproszeniu. W takim wypadku, najlepiej zastosować zasadę ‘jak do biura minus jeden’. Jeśli na co dzień ubierasz się bardzo formalnie, nie bój się wybrać bardziej casualowego looku na tę okazję, porzucając krawat czy ołówkową spódniczkę.
Nie zapominaj również, że jest to świąteczna impreza, nie znaczy to, że Twój wygląd musi być nudny. Nie zdziw się, jeśli przyjdziesz w czarnym, nudnym garniturze, ludzie zaczną składać Ci kondolencje…
Fajnie wprowadzić do swojego looku jakieś świąteczne gadżety, uszy renifera, świąteczny sweterek tudzież gwiazdorkowe skarpetki, warto jednak zachować umiar, by nie wyglądać jak clown.
Po prostu bądź tego dnia sobą, a wyjdziesz na tym najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem